Yazı 01

Öylesine yazacağım için yazıma bir başlık bulamadım. Sanırım bundan sonrasında da bu tip yazılarıma bu şekilde başlıklar vereceğim.

Askerlik dönüşü sivil hayata adapte olmam çok da zor olmadı. En azından ev hayatına… Karlı kış yüzünden evden pek çıkamadım. Piraye-gazete-dergi-kitap-LigTv vs ile geçiyor zamanımın çoğu.

Bilgisayar dergileriyle ilgili eleştirel yazılarımdan sonra bilgisayar dergisi almamıştım hiç… Taa ki düne kadar. Dayanamayıp 2 adet en popülerinden bilgisayar dergisi aldım. Acaba dedim 6 ay boyunca kaçırdığım birşey olmuş mudur? Piyasaya bakayım neler var yeni neler yok?

Aynı tas aynı hamam… PC-Net’i biraz beğendim. Ancak adını vermeyeceğim diğer en popüler bilgisayar dergisini hiç beğenmedim. Bulduğu her fırsatta Apple ve Apple ürünlerine çamur atmaktan geri kalmamışlar. Sırf çamur atmış olmak için şirketin şu an bulunduğu duruma gelmesinde rol oynayan politikalarını bile “Apple’ın acayiplikleri” başlığı altında yerden yere vurmaya çalışmışlar. Aslında PC dergilerinin son yıllarda geçirdiği evrimden dolayı beğenmez oldum. Bu konuyu da not alayım, bir yazı yazmak lazım bununla ilgili. Neyse…

Askerlikle ilgili birşeyler yazacaktım, ancak sonra boşver dedim kendi kendime. Neyini yazayım? Neyini anlatayım? Kötü bir rüyaydı, uyandım…

Birkaç kitap okudum bu arada, onlarla ilgili görüşlerimi sonra yazacağım.

Şimdilik bu kadar…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir