iPad Çıktı Ama…

İlk lansmanı yapıldığında çok heyecanlanmıştım. -“iPhone’dan daha iyi ne olabilir ki?” soruma en güzel cevaptı -“iPad”. Özelliklerini ve yapabildiklerini görünce iyice merakımı cezbetti ve daha da detaya indim. İndikçe de hayal kırıklıkları yaşadım.

-“Bir insan neden iPad kullanır?” sorusunun cevaplarını ararken aslında bir yandan da -“iPad’i neden kullanmaz?” sorusuna yanıtlar buluyordum.

Diyelim bir otobüs yolculuğuna çıktım, iPad’im yanımda ve otobüsteki Wi-Fi’ye bağlandım. İnternette deliler gibi sörf yapıyorum. Hemen Twitter’a girdim, insanlar neler yapıyor baktım. Facebook’a girdim güncellemelerime baktım vs derken Farmville’ime girmek istiyorum, mahsül yanacak, bir sürü hediyem var kullanıcam. Neeey? iPad’in Flash desteği yok mu? Nasıl yani? 😕

Neyse çektim sineye bi arkadaşımla görüntülü chat yapayım bari dedim. Artık internet devrindeyiz her yerden birbirimizi görüntülü arayabiliyoruz. Ama o da ne? O kadar özelliği olan iPad’in kamerası yok. Üstelik günümüzde en dandik netbookta dahi kamera varken.

Neyse canım onlar olmasa da olur. Bari en iyisi blog yazayım, kitap okuyayım. Bunları yaparken de müzik dinleyeyim. Oha!! Aynı anda iki uygulama çalışmıyor mu? Hem de bu devirde böylesine teknolojik bir alette? 🙁 Olsun canım Windows’ta aynı anda 50 tane uygulama çalışıyor da, yavaşlıktan başka ne oluyor sanki. Aynı anda yanlızca 1 uygulama çalıştırınca en azından o uygulama çok hızlı çalışıyor. Ben de kulaklığımı otobüsün dahili yayın soketine takıp dinlerim.

Aaaaaa aklıma geldi, bugün çekildiğimiz fotoğraflara bi göz atayım. Fotomakinesini açtım SD kartımı çıkardım, iPad’in kart yuvasını arıyorum. Nerede bu? Aaaaaaa yeter ama bu nasıl iş yahu. SD kart da mı kullanamıyorum? Neyse canım nolacak kablo ile USB’den takarım bende… Sakın USB girişi de yok demeyin şimdi çatlarım… Aha çatladım!! 😡

Olsun ben yine de bi iPad’im olsun isterim, çok havalı… 😯

“iPad Çıktı Ama…” üzerine bir düşünce

  1. Hem telefon hem bilgisayar sloganı ile çıkış yaptı. Bence ne telefon ne de bilgisayar. İnsanın bunu ne için kullanacağını bilmiyorum. Boyutları da ufak tefek değil.

    İlk çıktığı günden beri çok abartıldığı kanısındayım. iPhone u gereksiz yere gölgeliyor. Umarım satışları baltalamaz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir